Top Menu

ajax scripts script web 2.0 dhtml javascript

Main Menu

Menu

Scripts

 
Category: Ajax Videos /  JQuery Ile 5 Dakikada Ajax

jQuery ile 5 Dakikada Ajax

 
Bu video'da jQuery'i kullanarak kullanıcının girdiği herhangi bir string için o string'in md5 ile şifrelenmiş halini geri döndüren başlangıç seviyesinde bir uygulamanın adım adım nasıl gerçekleştirilebileceğini anlattım.


Umarım faydalı olur. Algılamanız açısından yararlı olacak başka bir unsur da md5.php dosyasının içeriği. İçeriği aşağıya ekliyorum, zaten kendisi tek satırdan oluşuyor:

PHP:
  1. echo md5 ($_REQUEST["input"]);

Ayrıca bahsetmeden geçersem oldukça ayıp olacağını düşündüğüm bir olay daha var. TRT Radyo'nun Net Var Net Yok adlı programına blogumdan söz etmiş olduğu için teşekkür ediyorum. Perşembe günü yayınlanmış programı dinlemek isteyenler web üzerinden ulaşabilirler. Programın bu haftaki konuğu Blograzzi ve Türk Blog Yazarları olmuş. Bu nedenle özellikle blogcular için dinlemelerinin yararlı olduğu kanısındayım.jQuery (Turkish) Google Grubu Ayrıca jQuery sevenlerden ve kullananlardansanız yeni açılan jQuery Google Grubuna takılmanızı öneriyorum. eburhan tarafından açılan grubta Türk jQuery kullanıcılara bir paylaşma ve tartışma ortamı yaratılmış.

Hepsini okumak için tıklayın

 Hit: 4582. 
Write Review

Footer